Categorieën
Ondoorzichtig glas Opaline Parfum

Ondoorzichtig glas 4

Begon ik gisteren mijn blog met een wit opaline parfumstel met goudkleurige randjes uit Italië. Vandaag start ik dan met de groene versie ervan. En hieronder nog een groen zusje ervan.

De kleur is hetzelfde, de randjes zijn hetzelfde, alleen het glas is anders. Dit is persglas en het eerste parfumstel is geblazen glas in een vorm. Dit is een bijzondere kleur groen die je niet vaak aantreft in glas.

Deze twee groene stellen zijn een aanloop van wat ik vandaag wil laten zien. Ik heb namelijk ook malachiet glas. Malachiet is een gesteente en dat wordt nagebootst in glas.

Bovenstaand parfumstel is gemaakt van een dergelijk malachiet glas. Het glas bestaat uit verschillende tinten groen net zoals het gesteente malachiet eruitziet. Dit parfumstel genaamd Ingrid is ontworpen door Curt Schlevogt en gemaakt in de Bohemen (Tsjechië). Dit glaswerk ziet er bijna niet meer uit als glas. Daarnaast zijn het vaak ook zware stukken omdat er zoveel massa glas in verwerkt is.

Door gerriesglas

Meer dan 30 jaar geleden begonnen met het verzamelen van roze persglas en in de loop van de jaren is deze verzameling uitgebreid met alle kleuren glas gemaakt in Europa en Amerika.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s